40 randiņu dienas

Svētdienas ir domātas gulēšanai. Agrāk es nespēju nogulēt ilgāk par 10.00, bet ilgu treniņu rezultātā esmu iemācījusies nogulēt līdz 12 un nejusties slikti par to, ka diena jau pusē. Tāpat svētdienās ir lēnām jābrokasto un jāizvēlas, kā uzlādēt sevi nākamajai nedēļai.

Par manu šodienas iedvesmu kļuva nejauši atrastais blogs „40 Days of Dating”à http://fortydaysofdating.com/

Ideja blogam ir sekojoša – 2 draugi, kuriem neveicās mīlestībā absolūti pretēju iemeslu dēļ, izdomā 40 dienas satikties viens ar otru, lai iespējams pārrautu savu problēmu ķēdīti.

Bloga autori:

Image

Džesika Volša (Jessica Walsh), dizainere Ņujorkā, ir absolūti bezcerīga romantiķe, kura vienmēr sasteidz attiecības un pieķeras par ātru otram cilvēkam. Viņa ir tik ļoti iemīlējusies idejā par mīlestību, ka cenšas vienmēr visu padarīt ideālu, būt perfekta un savā prātā uzbūvē pārāk daudz gaidu no otra cilvēka.

Timotijs Gudmens (Timothy Goodman), arī dizaineris NY, pretēji Džesikai baidās būt attiecībās, tādēļ labprātāk izvēlas satikties ar vairākām meitenēm vienlaicīgi. Iekarošana, dzīšanās pakaļ un iešana uz randiņiem – tā ir sfēra, kurā viņš jūtas kā zivs ūdenī.

Eksperimenta mērķis ir noskaidrot, vai šo 40 dienu laikā ir iespējams izmainīt attiecību „iemīto taciņu”, vai viņi iemīlēsies un vai spēs saglabāt draudzību?

Kā jau katram eksperimentam, arī viņiem bija savi noteikumi:

Image

1) viņi satiksies katru dienu 40 dienu garumā

2) vismaz 3 randiņi nedēļā

3) vienreiz nedēļā kopā jāapmeklē pāru terapija

4) vismaz 1 kopīgs nedēļas nogales ceļojums

5) katru dienu viņi aizpildīs anketu un dokumentēs visu notiekošo

6) un šo 40 dienu laikā viņi neies uz randiņiem, neflirtēs un nepārgulēs ar citiem.

 No sākuma es biju diezgan skeptiska. Man tas izklausījās pēc „divi cilvēki jau sen vēlas pārgulēt, bet baidās salaist draudzību grīstē, tādēļ padara to pēc iespējas tehniskāku, oficiālāku un ar beigu datumu, lai ir iespēja no tā visa sliktākajā gadījumā atkāpties”. Bet sākot lasīt, tas viss tā aizrāva, ka minūtes pārgāja stundās.

Pirmkārt, jau blogs ir vizuāli interesants, tur ir visādas bildes, zīmītes un kartiņas no tās dienas.

Otrkārt, lasīt, kā divi pilnīgi pretēji cilvēki apraksta savas attiecības un ikdienas notikumus, parāda cik dažādi viņi uztver situācijas, kādus elementus ierauga viens un kādus otrs, ir nenoliedzami intriģējoši.

Lasot par viņu attiecībām un lietu uztveri, par gaidām un emocijām, es saskatīju ļoti daudz līdzību ar savām agrākajām attiecībām, un tas ir tikai normāli. Domāju, ka tas ir vislielākais plus šāda veida darbiem – viņi ļauj paskatīties uz sevi caur citu cilvēku piemēriem, atklājot mūsu iekšējās sajūtas – piekrišanu, nesaprašanu vai vēlēšanos pēc cita veida notikumu attīstības. Tas ir tik interesanti, un tai pat laikā biedējoši, jo reizēm Tu nonāc pie atziņas, ko neesi gaidījis.

Piemēram, es sapratu, ka pārāk bieži tiecos pēc idejas par kaut ko, pēc tās sajūtas, ka vajag būt tā, lai justos super. Ņemu un idealizēju. Dzīvoju vairāk savā idejā kā realitātē. Tas uz laiku uzkurina visus laimes enzīmus manā ķermenī, līdz pēkšņi „pamostos” un saprotu, ka vajadzēja uzreiz atklāti sev atzīt, ka nav tā sajūta. Uzbūvēt kaut ko idejiski, nozīmē laisties brīvajā kritienā, zinot, ka agrāk vai vēlāk Tu sasniegsi zemi. Un tajā brīdī Tu paliec viens un tāds mazliet apjucis, jo pēkšņi viss ir redzams kā uz delnas, un tas nebūt nav tas, kas tika būvēts idejās.

Atzīt savas pagātnes kļūdas ir pirmais solis pretī uzvarai. Turpmāk centīšos neuzbūvēt savā prātā pārlieku daudz gaidu, necentīšos idealizēt, un paļaušos vairāk uz reāliem signāliem, sajūtām un notikumiem.

 P.S. šis ir mans pirmais ieraksts šogad, kas tapa pēc ļoti ilgas pauzes. Bija brīdis, kad man šķita, ka esmu izsmēlusi sevi visur citur tik daudz, ka man vairāk nav, ko dot uz āru. Un tajā brīdī rakstīšana bija pats grūtākais uzdevums. Un tomēr, es ceru, ka šis nav pirmais un pēdējais 2014. gada ieraksts.

Xoxo,

Ieva

2 Comments Add yours

 1. Elīna says:

  Es gan cerēju, ka šis raksts būs par tevis pašas personisko pieredzi, bet patika arī izlasītais. Tev tomēr ir jāraksta biežāk, jo tu esi un paliksi vienīgā autore, ko lasu. 🙂

  Like

  1. evaozi says:

   Elīn, paldies 🙂 Centīšos biežāk rakstīt 🙂

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s