Menbalti sapņu prinči

Sens šis raksts, bet ieraudzīju, un sapratu – ir vērts pa jaunam publicēt.

       21.gadsimtā cilvēks nepiedzimst ar seksapīlu. To nopērk un izveido. Jau no mazotnes es esmu klausījusies, kā sievietes atkārto „skaistums prasa upurus” un „Tu esi tā vērta”. Spēlītes ar savu „es” vairs nenotiek aiz aizvērtām guļamistabas durvīm, kur juriste Anna pēkšņi kļūst par medmāsu Lindu. Nē, tas notiek ik uz soļa – kaut vai izlasot vienu sieviešu žurnālu no vāka līdz vākam, mēs redzam daudz un dažādas versijas, kāda ir sievišķīga un seksīga sieviete. Tev uzdod jautājumu „Vai Tu vēlies būs labākā, seksīgākā un skaistākā?” Bilde pēc bildes ar skaistuma etaloniem, un, protams, „Izskaties kā superzvaigzne” padomiem. Notievē un nokrāso, nogriez un pieaudzē. Laikā, kad mainām sevi un savu tēlu ik uz soļa, man reizēm rodas jautājums – kādēļ mēs tik ļoti turamies pie veciem stereotipiem un ieaudzinātiem pieņēmumiem? Stāsts par slikto puisi un jauko kaimiņu – diviem masu mediju tēliem – ir uzpūsts tik pat liels, kā Pamelas Andersones krūtis. Es nesaku, ka tādi kadri nav – ir. Tieši tik pat daudz, cik stulbās blondīnes un pārmērīgi seksuālās rudmates. Parādi stereotipu, un tam atradīsies kaut viens piemērs, bet, ja runa nav par trīs musketieriem, tad viens nav visi un visi nav viens.

Domas, jūtas un cilvēka gars nav kā skatlogā izlikti. Reizēm jaukajam puisim ir 101 melns plankumiņš, un reizēm cilvēki mūs pārsteidz arī ar to labo un negaidīto. Manuprāt, ja runa iet par attiecībām un cilvēkiem, ikvienai no mums ir jādod iespēja ieklausīties sevī un savās sajūtās. Ir jāatceras apšaubīt absolūti visu, ko Tev kāds jebkad ir par šo cilvēku teicis, un ieklausīties sevī, vērtēt cilvēku pēc savstarpējās ķīmijas, nevis pagātnes. Atgādini sev, ka Tava dzīve nav meksikāņu seriāls, un attiecības nav ar masu medijiem vai visu plašo pasauli, bet esi tikai Tu un otrs cilvēks.

Iespēja, ka apdedzināsies, ir 1:1 ar iespēju, ka jutīsies neprātīgi laimīga. It visam šajā pasaulē piemīt spēks un enerģija, savukārt šim spēkam un enerģijai ir vienāda lieluma pretspēks un enerģija. Iespējams skanēs ne pārāk iedvesmojoši, bet es no sirds ticu, ka viss, ko mēs varam darīt, ir ieklausīties sevī, un cerēt, ka veiksme būs mūsu pusē. Bet Tu tici tā – līdz sirds dziļumiem. Un tici sev, ne otram. Tici, ka esi tā vērta, lai satiktu savu mīļoto, un tik gudra, lai nepaietu viņam garām, neskatoties uz to, cik melns vai balts viņš tiktu mālēts.

 

f46a973e0eaee4244a94ad66539b2ef7

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s