Pirmā zvana Bermudu trijstūris 

  • Kļūt par valsts prezidentu;
  • Saprast, kur mazgājot pazūd zeķes;
  • Sazvanīt mammu ar pirmo reizi..

Klausoties telefona pīkstoņā, sakārtoju īpaši sarežģīto lietu sarakstu.

Brīdī, kad “man zvana mamma” izaug par “es zvanu mammai”, uzpeld tāds mistisks pārrāvums sakaru nodrošinājumā, ko vismaz mana mamma, atzvanot pēc pāris stundām, vienmēr svēti izskaidro ar pretjautājumu “Meitiņ, kā Tu man atkal pazvanīji, kad es biju….

  • Izgājusi no istabas
  • Atstājusi telefonu mājās
  • Nogriezusi skaņu..

….bet tici vai nē, tā tikai tad, kad Tu man zvani. Kaut kāda mistika!

Mistika… es teiktu drīzāk mūžīgais Pirmā zvana Bermudu trijstūris. 

Nav jau tā, ka mēs to “mistiku” neesam centušās labot*. Piemēram, kaklā karamās telefonu somiņas nekādīgi nelīdz pret izslēgto skaņu, bez tam somiņa nav ērta un paliek mājās. Pie kaitinošiem zvanu signāliem pierod un nav svarīgi noška vai ābols – nenozīmīgi ar laiku paliek abi.

Tīri subjektīvi spriežot, reklāmām, kur rāda pārlaimīgas mammas ar jaunajiem telefoniem, apakšā vajadzētu pielikt teikumu “saturam ilustratīva nozīme, pēc nedēļas viņa tāpat jums necels augšā”.

Dzirdot, ka tas nav tāds ģimenes iekšējais jautājums, bet gan diezgan izplatīts fenomens mammu aprindās, trīs reizes izpūšu gaisu, lai pirmais, kas nāk ārā nav vecais labais “Kam Tev tas telefons domāts?”. Ironiski, ka diezgan līdzīgu jautājumu viņa uzdod man, kad iegrimstu soc tīklu skrollēšanā.

Rezumē?

Mēs esam paaudze, kur telefons nav tikai telefons, tādēļ arī mūsu ikdiena ir pilnībā saaugusi ar iespēju ātri, ērti un vienkārši izmantot plaukstā ieliekamo informācijas krātuvi, izklaides platformu un norēķinu sistēmu. Un tas ir okei, bet ir paaudzes, kurām telefons ir tikai zvaniem un īsziņām. Ekrāns netiek regulāri apskatīts un jā, reizēm viņš tiek kaut kur iebāzts un aizmirsts.

Ir lietas, kas nemainās. Mistikas kā Bermudu trijstūris, bet tas viss ir tāds sīkums, jo mamma vienīgā vēl arvien sms beigās parakstās kā “Mamma”, un kā gan var uz to dusmoties?

*pieņemu jaunus ieteikumus

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s