Zakitis

Vēsturiski mīlestība dzina cilvēkus kaujās, sludināja mieru un manam opim deva iemeslu iemācīties latviešu valodu.

Kad piedzimu es, viņš runāja bez kļūdām. Lai gan, tagad atceroties, saprotu, ka viņam nebija vecuma izloksne, kā bērnībā domāju, bet gan neliels krievu akcents.

Vienā vakarā mana mamma lūdza opim pateikt ZAĶĪTIS un CĪSIŅŠ. Maza būdama vēl nodomāju, kas tas par dīvainu lūgumu, bet mans opis saprata. Vēl arvien atceros, kā viņš nosarka un kādu brīdi nokautrējies centās izvairīties no šī lūguma, līdz pavisam klusām atskanēja ZAKITIS un CISINS.

Visi smējās, arī opis pats un es, jo man likās ļoti komiski, ka viņš nespēj izrunāt tik vieglus vārdus. Tā es viņu ik pa laikam pavilku uz zoba un skatījos, kā laikam ejot viņa mulsums nemainās.

Tāds ir backstorijs manām asociācijām par valodas barjeru, par solidaritāti un motivāciju, par  ZAKITI. Kapēc bērni? Ja mans opis sarka vecumdienās, tad kā ir bērniem, kad viņi nespēj izrunāt latviešu Š, Ķ, Ģ, Ļ, Ņ u.tml. Bērnība ir laiks, kad mēs veidojam savus uzskatus par apkārt esošo pasauli un “lietu kārtību”, kad ikviens izsmiekls var būt par iemeslu tam, kādēļ cilvēks redz pasauli sadalītu “mēs-viņi”. Bērnība ir laiks, kad sabiedrībai ir jāsāk rādīt labais piemērs un caur saviem bērniem jāmācās arī pašiem būt saprotošākiem un atbalstošākiem.

Katra jauna paaudze ir jauns sākums.

P.S. šī nav reāla kampaņa, šī ir mana ideja par kampaņu, kas tika veidota LADC reklāmas skolas pieteikumam. 

LADC-Solidaritāte-Ieva OzolaLADC-Solidaritāte-Ieva Ozola1LADC-Solidaritāte-Ieva Ozola-1LADC-solidaritate-outdoor-zakitis-LVLADC-solidaritate-outdoor-kacis-LVLADC-Solidaritāte-Ieva Ozola2LADC-Solidaritāte-Ieva Ozola3LADC-Solidaritāte-Ieva Ozola4LADC-Solidaritāte-Ieva Ozola6LADC-Solidaritāte-Ieva Ozola7LADC-Solidaritāte-Ieva Ozola9

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s